Menü Kapat

Unvan değişikliği sınavında 1 soru iptal

lys-sinyavGörevde Yükselme Merkezi Yazılı Sınavı Sorularına ve Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavı’na ve sınav sonuçlarına yapılan itirazlar değerlendirildi. Görevde Yükselme Merkezi Yazılı Sınavı Soruları ile ilgili itirazların yerinde olmadığı sonucuna varıldı. Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavı’na ve sınav sonuçlarına yapılan itirazlar sonucu 3 sorunun cevap şıklarında değişiklik yapıldı, bir soru da iptal edildi.

YÖK’ten yapılan duyuruya göre, 29 Kasım 2015 Görevde Yükselme Merkezi Yazılı Sınavı sorularına yapılan itirazlar Anadolu Üniversitesi’nce değerlendirilerek sonuçlandırıldı. İtirazın yerinde olmadığı kanaatine varıldı. Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavına ve sınav sonuçlarına yapılan itirazlar ile ilgili yapılan duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:
“Anadolu Üniversitesi’nce 8 Kasım 2015 tarihinde Unvan Değişikliği Sınavı gerçekleştirildi. Sınava ve sınav sonuçlarına itirazlar Anadolu Üniversitesi’nce değerlendirilerek sonuçlandırıldı. Yapılan incelemede Kontrol ve Otomasyon Teknolojisinde itiraz edilen A grubu 9, 18 ve 42’nci soruların cevap şıklarında değişiklik olduğu tespit edildi. Mühendis Makine Bölümü’nde ise  itiraz edilen A grubu 36’nci sorunun hatalı olduğu tespit edilerek iptal edildi. Yapılan tespitler doğrultusunda ilgili bölümlerden sınava giren adayların sınav sonuçları bu doğrultuda düzeltildi. Diğer itirazların değerlendirilmesi sonucunda ise itirazın yerinde olmadığı sonucuna varıldı.”

 

Bir yanıt yazın