1372490513_kocPek çok öğrencinin o genç bedenleriyle üstesinden gelmeye çalıştıkları ve zorlandıkları eğitim sürecinde büyük gelgitler ve iniş çıkışlar yaşadığı bir gerçektir. Aslında çoğu kez öğrenciler ne yapmaları ve ne yapmamaları gerektiğini bilirler. Ama bilmek yapabilmek anlamına gelmediğinden bu bilinenler yaşama geçirilemediği için pek çok sıkıntılar yaşanır. Buda beraberinde başarısızlığı getirir. Bu sıkıntılara ne okullar ne dershaneler ne de özel dersler çare olabilmektedir.Bu durumda aileler elleri kolları bağlanmış, ne yapacaklarını bilemeyen bir haldedirler.

Öğrenci koçluğu; öğrenciler için çok önemli bir yol arkadaşlığıdır. Öğrenciyi başarıya götürmek konusunda önemli bir görev üstlenmektedir.

Öğrenci Koçuyla başarıya nasıl ulaşılır;

*Öğrencinin kendi evinde branşlarında en iyi öğretmenlerle sabitlenmiş özel dersler

* Öğrencinin çalışma sisteminin kontrol altında tutulması

* Belirli dönemlerde rehber öğretmen ve psikolog desteği uygulaması

* Öğrenci Koçu nun öğrencisiyle 7 gün 24 saat ilgilenmesi

* En küçük bir sorunda anında müdahale edilmesi

* Eksik olduğu derslerden veya yaklaşan sınavına acil ders uygulaması

* Her hafta Öğrenci Koçu tarafından öğrencinin durumu ve gelişimi hakkında aileye rapor verilmesi

* Sadece öğrenci koçluğuna özgü konu anlatımları ve özel anlatım teknikleri

* Her ay yapılan sınavlarla eksik bulunan konulara lokal eğitim uygulaması

Kısacası Öğrenci Koçuöğrencinin eğitimiyle devamlı ilgilenen ve onu başarıya götüren, uzman öğretmenlerle uygulanan yepyeni bir eğitim sistemidir.

Öğrenci Koçluğu Öğrenci Koçluğu, öğrenciyi kendi hedeflediği noktaya odaklayıp, istediği başarıya taşıyan, iç kaynaklarını fark etmesini sağlayan; kısaca, kendi hayat planlarını yapıp bunları gerçekleştirmesini sağlayan bir hizmettir.

Koçluk sistemi üniversite sınavına hazırlanma sürecine girmiş öğrenciye gerekli tüm desteğin sağlanmasını ifade etmektedir.Bu sistemde öğrenci, ÖSS ve Seviye Belirleme Sınavı (SBS)’na hazırlanırken sürekli bir koça yani bireysel danışmana sahip olur.

Bu koç; öğrencinin çalışmasını, okulunu ve ders sonuçlarını sürekli takip edip yapması gerekenleri öğrenci ile tartışır. Bir öğretmenden daha çok yol gösterici, tecrübeli bir danışmandır. Aile ile sürekli iletişim içinde olan koç; öğrencinin motivasyonu, ruh hali ve sınav stresinden doğan sorunlarıyla ilgilenir.

Öğrenciler ÖSS veya Seviye Belirleme Sınavı (SBS) hazırlık dönemlerinde genelde çevresiyle, özelde ise ailesiyle problemler yaşar. Bunun nedenini araştırdığımızda ailenin öğrenciden yüksek beklenti içinde olduğunu, öğrencinin ise bu beklentiyi karşılayamamak kaygısıyla strese girdiğini ve bu stresin öğrenciyi çevresiyle problemli hale getirdiğini gördük. Bu stresin; sınavı önemsememek, sınava girmeyi istememek gibi elim sonuçlar doğurduğunu ise, maalesef, tecrübe etmiş durumdayız .

BİREBİR DANIŞMANLIĞIN

Öğrenci koçluğunda size gerçekçi ve olması gereken şekilde çalışma programınızı ayarlamak ve uygulamasını takip etmek programımızın bir parçasıdır. Bununla beraber çalışma sırasında geçen zamanınızdan zevk alarak maksimum faydayı elde edebilmeniz için de çalışmada verimlilik konusunda size liderlik ediyoruz.

Bunların dışında ders çalışma teknikleri, çalışmada etkin zaman yönetimi ve kendine güven çalışmaları da programımızın bir parçasıdır.

Bu programda sizin dershane ve okul dersleri takibini beraber yapıp hangi derse ne kadar ve ne zaman çalışacağınıza beraber karar veriyoruz.

Özellikle SBS ye ve ÖSS ye hazırlanan öğrenciler için ayrı bir koçluk sistemi uygulayarak onları sınava her yönden en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz.

Bir yanıt yazın