Menü Kapat

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak

gggggg25-26 Kasım 2015 tarihleri arasında yapılacak olacak TEOG sınavlarının sonuçları ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu? TEOG sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında detaylı açıklamalar haberimizde yer alacaktır.

TEOG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TEOG 2015 sınav sonuçlarının 2016 Ocak ayında açıklanması bekleniyor.

Bugün ilk sınavlarına girecek olan 8. sınıf öğrencileri stresli sınavın ardından hemen sınav sonuçların ne zaman açıklanacağını öğrenmek isteyecekler. Sınavın ne zaman açıklanacağı hakkında detaylı bilgilere ise size anında açıklayacağız. TEOG sonuçları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) takvimine göre duyuru yapılacaktır. İşte TEOG sınav sonuçları ve tüm detaylı açıklamalar.

TEOG SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

TEOG KLAVUZU İÇİN TIKLAYIN

TEOG sınav sonuçları e-okul üzerinden açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG merkezi ortak sınavlarının yapılacağı tarihleri internet sitesinden duyurdu. TEOG sınavları geçen sene olduğu gibi perşembe cuma değil, çarşamba perşembe günleri yapılacak. Buna göre, birinci dönem TEOG ortak sınavları 25-26 Kasım 2015’te yapılacak. mazeret sınavları ise, 12-13 Aralık 2015’te olacak. İkinci dönem TEOG ortak sınavları için belirlenen tarih ise, 27-28 Nisan 2016. Bu sınavın mazereti de, 14-15 Mayıs 2016’da gerçekleştirilecek.

TEOG MAZERET SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

TEOG mazeret sınavları 12 ve 13 Aralık’ta gerçekleştirilecek. Geçerli bir mazereti sebebiyle ortak sınava giremeyen öğrenciler için önceden belirlenen bir haftasonunda mazeret sınavı yapılır. Mazeret sınavı, belirlenen sınav merkezlerinde yapılır.

Sonuçlar Ocak ayı içerisinde erişime açılacak. İkinci dönem ortak sınavları ise 27 ve 28 Nisan’da, mazeret sınavları da 14 ve 15 Mayıs’te uygulanacak. Sonuçlar ise Haziran’da açıklanacak.
ORTAK SINAVLARINYAPILACAĞI DERSLER

Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi ve T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük derslerinin öğretim programlarında yer alan kazanımları öğrencilerin elde etme seviyesinin ölçülmesi amacıyla çoktan seçmeli soruların yer alacağı ortak sınavlar uygulanacaktır.

1.Dönem TEOG Sınav Sonuçları (25-26 Kasım) e Okul MEB

2015 2016 1. Dönem merkezi ortak sınavlar 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde yapılacak. Bu yapılan 1. Dönem TEOG sonuçları e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden ocak ayının ilk haftasında açıklanacak. Öğrenciler TEOG puanlarını bu sayfadan öğrenebilirler.

  1. Dönem ve 2. Dönem TEOG Merkezi Ortak Sınav Tarihleri Çarşamba ve Perşembe’ye Denk Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG merkezi ortak sınavlarının yapılacağı tarihleri internet sitesinden duyurdu. TEOG sınavları geçen sene olduğu gibi perşembe cuma değil, çarşamba perşembe günleri yapılacak. Buna göre, birinci dönem TEOG ortak sınavları 25-26 Kasım 2015’te yapılacak. mazeret sınavları ise, 12-13 Aralık 2015’te olacak. İkinci dönem TEOG ortak sınavları için belirlenen tarih ise, 27-28 Nisan 2016. Bu sınavın mazereti de, 14-15 Mayıs 2016’da gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın