Sınıflar Yetim Kardeşleriyle Buluşuyor

yetimHer Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesinin tanıtım programları Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş öncülüğünde sürdürülüyor.
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen işbirliğiyle başlatılan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi projeleri kapsamında okullarda düzenlenen tanıtım programlarıyla öğrencilere tanıtılıyor.

Tanıtım Programları ve Proje hakkında bilgi veren Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, bu çalışmaya sınıfların gönüllülük esasıyla katılacağını belirterek şunları söyledi: “Hiçbir sınıf ve okul katılmaya zorunlu değil. Kampanyaya göre ister bir sınıf, ister 10 sınıf bir araya gelerek bir yetim kardeşlerini destekleyebilecekler. Bunun için kampanyaya katılmak isteyen sınıflara birer koli gidecek. Kolinin içerisinde kumbaralar olacak. Bu kumbaralar her ay için doldurularak kardeşlerine göndermek üzere hesap numaralarına yatırılacak. Öğrencilerimiz bu kampanyayı en az bir sene yürütecekler. Önümüzdeki sene bir üst sınıftan arzu ederlerse devam edebilecekler. Öğrencilerimiz kardeşlerini İHH’nın “Yetim Sponsorluk Sistemi” kapsamında yetim çalışmalarını yürüttüğü ülke ve bölgelerden seçecek. Sınıflar dilerse yetim kardeşlerine mektup yazabilir ve destek verdikleri yetim kardeşlerinden mektup alabilirler. Böylece Türkiye’den dünyaya uzanan yetim kardeşliği, mektup arkadaşlığı ile de pekiştirilebilir. Bir yılın sonunda dileyen sınıflar sponsorluklarına aynı yetim kardeşleri ile devam edebilirler. Bu projeye sadece çocuklarımızın katılımını sağlamakla kalmayacak, çocuklarımıza yardım edebilmenin de eğitimini vermiş olacağız. Her şeyden daha önemlisi onlara bunun gibi güzel alışkanlıklar kazandırmış olacağız.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın