Londra’daki eğitim artık Fethiye’de

  • 11 Mayıs 2016
  • 715 kez görüntülendi.

Londra’daki eğitim artık Fethiye’de7 binden fazla İngiliz’in yaşadığı Fethiye’deki yabancı dil okulları İngiltere standartlarını Türkiye’ye taşıdı. Öğrenciler yurtdışına çıkmadan buradaki İngiliz ailelerin yanında konaklayarak yabancı dil öğrenebilecek

İngilizce öğrenmek için etkili yöntemlerden biri İngiliz ailenin yanında konaklayarak İngiltere’de bir dil okuluna devam etmek. Ancak bu hem oldukça masraflı hem de özellikle yaşları daha küçük olan öğrenciler için riskli bir seçenek. Türkiye’deki küçük İngiltere olarak nitelendirilen Fethiye’deki dil okulları Londra, Cambridge ve Oxford gibi şehirlerdeki imkânları Türkiye’ye taşıdı. Bu okullardan biri olan Uluslararası Akdeniz Akademisi (IM Academy) 7 binden fazla İngiliz ailenin yaşadığı Fethiye’de öğrencilere İngiltere’deki ortamın aynısı sunuyor. Öğrenciler yurtdışına çıkmadan İngiliz ailelerin yanında konaklayarak yabancı dil eğitimi alıyor.

YURTDIŞINDAN YOĞUN İLGİ
Hem maliyet hem de mesafe açısından da İngiltere’ye göre daha cazip olan Fethiye’ye uluslararası öğrencilerden de yoğun talep oluyor. Özellikle Arap ve Afrika ülkelerinin yanı sıra Rusya’dan kampa her yıl yüzlerce öğrenci başvuru yapıyor. Okulun Genel Koordinatörü Ayşenur Topçuoğlu “Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin bir arada olması çok kültürlü bir öğrenme ortamı oluştururken, öğrenciler kendi kültürleriyle diğer kültürler arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları deneyimleme şansını elde ediyor” dedi. 9-16 yaş grubunun eğitim aldığı yaz kampında ise çocukları sadece İngilizce konuşmaya teşvik etmek için “doğal İngilizce ortamı” yaratıldı. Okulda görev yapan öğretmenlerin tamamının anadili İngilizce. Bunun yanı sıra kantin, yemekhane gibi birimlerde görev yapan personel de yabancılardan oluşuyor. 2-4 hafta süren kampta dil eğitiminin yanı sıra yüzme, futbol, basketbol gibi spor olanaklarının yanı sıra tamamen İngilizce gerçekleştirilen yemek, müzik, dans ve drama gibi atölye çalışmaları yapılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

özel ders web sayfamız online eğitim dokümanları, eğitim animasyonları üzerine kurulmuş ve ders üzerine aklınıza ne gelebiliyorsa web sayfamızda arama çubuğunu kullanarak ulaşabilirisiniz.
 Amacımız şu aşamada google aramalarında ankarada özel ders kelimesinde ilk sıralarda yer almayı hedeflemekle beraber yine ankara özel ders, özelders kelimelerinde ön plana çıkmayı hedeflemektedir.