E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ve Devamsızlık Bilgisi Takibi

  • 13 Kasım 2015
  • 1.014 kez görüntülendi.

eokul_giris_ekranıE-Okul veli bilgilendirme sistemini kullanarak velisi olduğunuz öğrencinin devamsızlık bilgisini takip etme şansına sahipsiniz. Bu sistemi nasıl kullanacağınızı haberimizde detaylı bir şekilde anlattık.

Eğitim sisteminde yıllardır son derece önemli bir rol üstlenen E-Okul sistemi, tüm Türkiye’de öğrencilerin eğitim bilgilerinin yer aldığı dijital ve merkezi bir sanal eğitim sistemidir. Özellikle eğitim kalitesinin arttırılması, daha modern eğitim hizmetlerinin öğrencilere sunulabilmesi ve modern çağın eğitimde de yakalanabilmesi amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından E-Okul sistemi geliştirilerek, Türkiye’deki eğitim sisteminde aktif olarak kullanılmaya başlandı. Her eğitim yılı içerisinde hem öğrencilerin hem de velilerin sıklıkla kullanmakta oldukları önemli dijital eğitim projelerinden birisi olarak öne çıkan E-Okul sistemi iki bölümden oluşurken, bir bölümde veliler ve öğrenciler eğitim bilgilerinin takibini yapıyor bir diğer bölümde ise öğretmenler tarafından bu takibi yapılan eğitim verilerinin girişleri gerçekleştiriliyor.

Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

E OKUL İÇİN TIKLAYINIZ! 

 

Yukarıda verilen link bilgilendirme amaçlıdır.

Dijital platform üzerinde yer alan E-Okul veli bilgilendirme sistemi velilerin artık okula gitmek zorunda kalmadan da çocuklarının okuldaki durumuna ilişkin olarak ayrıntılı bilgiler alabilmesine olanak veriyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın modern teknolojiye eğitim sisteminin tümüyle entegre edilmesi amacı ile hem internet tabanlı hem de teknoloji tabanlı çok sayıda devasa proje yürütüyor. Fatih Projesi, Akıllı Tahta Projesi gibi son derece önemli projelere imza atan Milli Eğitim Bakanlığı’nın en önemli dijital eğitim projesini E-Okul sistemi oluşturuyor. Tüm Türkiye’deki ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında yer alan her bir öğrencinin özel dosyasının yer aldığı ve internetin bulunduğu her yerden bu dosalara erişim imkanı veren merkezi bir sistemde hizmet veren E-Okul sistemi, öğrencilerin okuldaki en güncel durumlarına ilişkin bilgilerin internet kolaylığında takip edilebilmesine olanak sağlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile birlikte veliler, çocuklarının okuldaki en güncel durumu hakkında ayrıntılı bilgiler alabilmek için okula gitmek zorunda kalmıyor. Özellikle de modern iş yaşantısı içerisinde çocuklarının okul durumu takibini yapmakta hayli zorlanan veliler açısından Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu dijital hizmeti oldukça önemi bir avantaj sağlıyor. Dijital platform üzerinde e-okul.meb.gov.tr adresinden erişim sağlanabilen E-Okul sistemi web sayfasında hem E-Okul veli bilgilendirme sistemi hem de yönetim bilgi sistemi giriş bölümleri aynı sayfa içerisinde ayrı ayrı olarak yer alıyor. Bu kapsamda veliler, internete bağlantı kurabildikleri her yerden E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş işlemleri için sadece çocuklarının T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile birlikte sayfa içerisindeki güvenlik kodu karakterlerini girerek, herhangi bir ekstra şifre gerekmeden gerçekleştirebiliyor.

E-Okul veli bilgilendirme sistemi içerisinde veliler çocuklarının not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, başarı belgesi bilgisi, sınav tarihleri, sınav sonuçları, sözlü notları, derslerine giren öğretmenleri, aldığı dersler, haftalık ders programı gibi son derece önemli eğitim verilerini en güncel hali ile birkaç dakika içerisinde görebilme fırsatına sahip olabiliyor. Veliler, internet üzerinde yer alan E-Okul sisteminde yapılan yeni değişiklik ile birlikte çok daha pratik bir kullanım imkanı veren bir ara yüze sahip olurken aynı zamanda da öğrencilerin eğitim durumuyla ilgili genel bir karşılaştırma yapılabilmesine olanak veren şube ortalaması hizmetinden de yararlanabiliyor. E-Okul sistemindeki bu şube ortalama hizmeti ile birlikte veliler, çocuklarının genel not ortalamasını, şubesinin not ortalamasına göre grafik halinde karşılaştırabiliyor ve çocuğunun sınıfının geneline göre durumunu da görerek, eğitim durumu hakkında daha genel bir bilgi sahibi olabiliyor.

Dijital platform üzerinde yer alan E-Okul veli bilgilendirme sistemi içerisindeki bu bilgilerin girişi ise öğretmenler tarafından güncel olarak yapılıyor. Eğitim günü sonunda öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı’nın kendilerine görev sürelerinin başlangıcında vermiş olduğu kullanıcı adı ve kullanıcı şifre ile birlikte sayfa içerisindeki güvenlik kodu karakterlerini girerek, E-Okul yönetim bilgi sistemi girişini yaparak, öğrencilerin güncel eğitim verilerinin girişini gerçekleştiriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

özel ders web sayfamız online eğitim dokümanları, eğitim animasyonları üzerine kurulmuş ve ders üzerine aklınıza ne gelebiliyorsa web sayfamızda arama çubuğunu kullanarak ulaşabilirisiniz.
 Amacımız şu aşamada google aramalarında ankarada özel ders kelimesinde ilk sıralarda yer almayı hedeflemekle beraber yine ankara özel ders, özelders kelimelerinde ön plana çıkmayı hedeflemektedir.