Menü Kapat

Dünyanın ilk esneyebilen akıllı telefonu: ReFlex!

Treflexamamen esneyebilen Akıllı Telefon gerek tasarım gerekse özellikleriyle adeta dikkatleri üzerine çekiyor. Telefonu; Queen’s University’s Human Media Lab yaptı. İlk esneyebilen Akıllı Telefon LG G Flex’ti. Lakin bu telefon; ondan daha da esnek.

Köşe kıvrımlı yani Edge ekranlı telefonlarda Samsung, açık ara lider. LG’nin ilk Edge model bir telefon çıkarması bekleniyordu; lakin Samsung elini LG’den çabuk tuttu. İlk esneyebilen Akıllı Telefonu da LG çıkardı. Samsung’un da buna benzer bir ürün çıkarması bekleniyordu; ama bu alana fazla yatırım yapmadı.

ReFlex: Dünyanın ilk tam renkli, yüksek çözünürlüklü ve kablosuzesneyebilen telefonu. Telefonu; her şekilde eğip bükseniz de Çoklu Dokunmatik özelliği her türlü şekilde çalışmaya devam ediyor. Human Media Lab Queen’s University Öğretim Görevlisi Roel Vertegaal, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Vertegaal: “Bu Telefonla; hem film izleyip hem kitap okuyup hem de oyun oynayabilirsiniz. Cihazımız her türlü Ekstrem kullanıma karşı oldukça dayanıklı” dedi.

ReFlex’in Özellikleri İse Şunlar:

LG Display Flexible OLED Dokunmatik Ekran Paneli, telefonda yer alıyor. Ekran Çözünürlüğü ise Yarı HD: “1280×720”. Google’ın Taşınabilir Cihaz İşletim Sistemi Android Kit Kat 4.4 telefonda yer alıyor.

Bir yanıt yazın