Dünyanın ilk esneyebilen akıllı telefonu: ReFlex!

  • 25 Şubat 2016
  • 703 kez görüntülendi.

Treflexamamen esneyebilen Akıllı Telefon gerek tasarım gerekse özellikleriyle adeta dikkatleri üzerine çekiyor. Telefonu; Queen’s University’s Human Media Lab yaptı. İlk esneyebilen Akıllı Telefon LG G Flex’ti. Lakin bu telefon; ondan daha da esnek.

Köşe kıvrımlı yani Edge ekranlı telefonlarda Samsung, açık ara lider. LG’nin ilk Edge model bir telefon çıkarması bekleniyordu; lakin Samsung elini LG’den çabuk tuttu. İlk esneyebilen Akıllı Telefonu da LG çıkardı. Samsung’un da buna benzer bir ürün çıkarması bekleniyordu; ama bu alana fazla yatırım yapmadı.

ReFlex: Dünyanın ilk tam renkli, yüksek çözünürlüklü ve kablosuzesneyebilen telefonu. Telefonu; her şekilde eğip bükseniz de Çoklu Dokunmatik özelliği her türlü şekilde çalışmaya devam ediyor. Human Media Lab Queen’s University Öğretim Görevlisi Roel Vertegaal, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Vertegaal: “Bu Telefonla; hem film izleyip hem kitap okuyup hem de oyun oynayabilirsiniz. Cihazımız her türlü Ekstrem kullanıma karşı oldukça dayanıklı” dedi.

ReFlex’in Özellikleri İse Şunlar:

LG Display Flexible OLED Dokunmatik Ekran Paneli, telefonda yer alıyor. Ekran Çözünürlüğü ise Yarı HD: “1280×720”. Google’ın Taşınabilir Cihaz İşletim Sistemi Android Kit Kat 4.4 telefonda yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

özel ders web sayfamız online eğitim dokümanları, eğitim animasyonları üzerine kurulmuş ve ders üzerine aklınıza ne gelebiliyorsa web sayfamızda arama çubuğunu kullanarak ulaşabilirisiniz.
 Amacımız şu aşamada google aramalarında ankarada özel ders kelimesinde ilk sıralarda yer almayı hedeflemekle beraber yine ankara özel ders, özelders kelimelerinde ön plana çıkmayı hedeflemektedir.