AÖL bahar dönemi sınav sonuçları

açık öğretim lisesiAÖL sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmaktadır. AÖL sınav sonuçları internet üzerinden kolayca öğrenilebilir.

Hayatımızın büyük bir bölümünü oluşturan eğitim öğretim alanı çok önemlidir. Küçük yaşlarda başladığımız eğitim öğretim hayatımızda birçok sınava girmek durumunda kalırız. Bu sınavlar doğrultusunda da bir meslek sahibi oluruz. Milli Eğitim Bakanlığı eğitim öğretim alanında internet üzerinden veya uygulamalı olarak birçok yenilik yapmıştır. Ülkemizdeki okuma yazma bilmeyen insan sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı yapmış olduğu uygulamalarında oldukça başarılı bir şekilde ilerlemektedir. Günümüzde lise mezunu olamamış birçok insan bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı bu duruma bir çözüm oluşturmak için AÖL sistemini oluşturmuştur. AÖL nedir ve nasıl bir sistemdir yazımızın devamında sizler için anlatmış bulunmaktayız.

AÖL SINAV SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ!

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

AÖL Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş olan AÖL yani açılımı ile Açık Öğretim Lisesi, akşam lisesi olarak da adlandırılmaktadır. Açık Öğretim Lisesi, liseyi bitirme şansı olmamış vatandaşlarımız için oldukça güzel bir uygulamadır. Derslere girme zorunluluğu olmadan sadece sınavlara girerek lise mezunu olabilmeniz mümkündür. Sınavları ise yılda 3 kez yapılmaktadır. Sınavlar Ocak, Mayıs ve Temmuz aylarında yapılmaktadır. Ancak Temmuz ayında yapılan son sınava Milli Eğitim Bakanlığı’nın almış olduğu bir kararla yalnızca on yedi yaş ve on yedi yaş üzeri gençler katılabilmektedir. Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olabilmek için AÖL’de 8 dönem boyunca kayıtlı olup, aynı zaman içerisinde de sınavlara girmiş olmanız gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olabilmek için yani okunmuş olan toplam dönem sayısı 8 dönem veya 8 dönemden fazla olduktan sonra ve sınavlarınız sonucundan almış olduğunuz toplam kredilerinizin 192 ve 192’den yüksek olması gerekmektedir. Açık öğretim lisesi normal liseler ile aynı müfredat üzerinden gidip, sınavlarını aynı müfredat üzerinden yapmak durumundadır. Liseden bir şekilde mezun olamamış insanların lise eğitimi alması için gerekli bilgileri almış olduğundan emin olmak isteyen Milli Eğitim Bakanlığı sınavlarını bu şekilde yapmaktadır. Açık öğretim lisesi sınavlarına hazırlanıyorsanız Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konu ile ilgili oluşturmuş olduğu çok güzel bir sistem vardır. Yararlanmanızı öneririz.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturmuş olduğu internet uygulaması sayesinde açık öğretim lisesinin daha önceki yıllarda yapılmış olan sınav sorularına ulaşabilirsiniz. Bu sınav soruları ile sınavlarınıza hazırlanabilirsiniz. Açık öğretim lisesinin sınavlarına girip, sonucunuzu öğrenmek istiyorsanız yine aynı sistemi kullanarak sonucunuzu öğrenebilmeniz mümkündür. Sonuçlar açıklandığı zaman AÖL internet sayfasına giderek öğrenci numaranız ve sisteme kayıtlı olduğunuz şifrenizi yazıp girişinizi yapmanız gerekmektedir.

Girişinizi yaptıktan sonra açılacak olan sayfa üzerinde bulunan öğrenci menüsünden yapmak istediğiniz veya öğrenmek istediğiniz işlemi seçip, dakikalar içerisinde yapabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturmuş olduğu açık öğretim lisesi uygulaması ve açık öğretim lisesi için oluşturmuş olduğu internet sistemi oldukça beğenilmektedir. Oldukça ilgi gören bu uygulama sayesinde günümüzde lise öğretimini tamamlamayan insan sayısı da oldukça azalmış durumdadır.

Diğer Yazılar

Fizik özel ders

Maddeyi, hareket ve davranışlarını, onu oluşturan parçacıkları inceleyen bilim dalı olan Fizik;  önemli özel ders lerden biridir, Lisede veya Üniversite hazırlıkta fizik dersinde daha iyi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.  SizeDevamını Oku

Özel Ders Arayanlar

Derslerinde eksik kalan öğrenciler sınavlardan düşük not aldıklardından veliler özel öğretmen arayışına girebilirler.Özelders arayanlara, konusunda uzman eğitmenlerimiz ile öncelikle sevmediğiniz dersleri sevmenizi, derse karşı tüm önyargılarınızdan kurtularak ve ders aldığınızDevamını Oku

Bir yanıt yazın