Menü Kapat

Ankara’da terör saldırısı: 28 şehit 61 yaralı!

Ankara patlamasına yayın yasağı getirildi!Başkent Ankara’da Genelkurmay kavşağına 300 metre mesafede askeri araca saldırı! Saldırıda 28 kişi şehit oldu, 61 kişi yaralandı.

Ankara’da askeri araçların geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada 28 kişi şehit oldu, 61 kişi yaralandı. Saldırı sonrası ilk açıklamada 5 kişinin  şehit olduğu, 10 kişinin yaralandığı ifade edilirken Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş tarafından açıklamaya göre, 28 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin de yaralandığı ifade edildi. Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu ifade edildi. Ankara’da patlamanın meydana geldiği bölge, Genelkurmay Karargahı’na sadece 300 metre ilerde. Patlama tam olarak, Yine aynı bölgede olan General-Amiral lojmanlarının hemen karşısında gerçekleşti. Patlamayla ilgili diğer bir bilgi ise, saldırının bomba yüklü araçla gerçekleştiği ifade edildi. Saldırı sonrası ilk açıklamayı Başbakan Davutoğlu yaptı ve saldırı bilgisi olduğunu belirtti. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise, “Terör Ankara’da alçakça saldırdı. Lanetliyoruz bu saldırıyı..” dedi. Park halindeki servis araçlarına yönelik gerçekleşen saldırının hedefini, işten çıkacak astsubaylar olduğu ifade edildi.Saldırıya maruz kalan servis araçlarının astsubaylara tahsis edilmiş olduğu öğrenildi. Basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Müzezzinoğlu, “Olay yerinde 20- 21, hastanede 3 vefatımız var. 14 hastanede 61 yaralımız bulunuyor. Büyük çoğunluğu birkaç günde tedavileri tamamlanabilecek hafif ya da orta dereceli yaralılarımız” dedi. 

Teröristler, Türkiye Cumhuriyeti’nin “kalbi” olarak nitelendirilebilecek bir yerden, Genelkurmay Başkanlığı, Kara, Deniz ve Hava kuvvet Komutanlıklarının tümünün bulunduğu bölgede, hepsine sadece birkaç yüz metre mesafede gerçekleşti.
Saldırı yerinin biraz ilerisinde ise, İçişleri Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı bulunuyor.

Saldırının gerçekleştiği bölgenin adı Ankara’da “devlet mahallesi” olarak geçiyor.
Bunun nedeni, teröristlerin saldırdığı, en üst düzey askeri karargahların dışında, sadece 500 metre kadar ilerde TBMM’nin de bulunması.

MOBESE BAKIYORLAR
Bölgenin hassasiyeti nedeniyle, çok sayıda MOBESE kamerası da bulunuyor. Polis şimdi,  MOBESE kameralarındaki görüntüleri değerlendirmeye başladı.

Bir yanıt yazın