Menü Kapat

Ankara’da Özel Ders

mathsAnkara’da Özel Ders

Okul müfredat programlarının ankara da bu derece yoğunlaştırıldığı günümüzde, öğrencilerin çalışmakla yükümlü olduğu özel ders içerikleri de dayanılmaz durumdadır. Sınıfların, kapasiteyi aşan öğrenci barındırışı sebebiyle öğretmenler, gençlere gereken ilgiyi gösterememekte; kavramlar tam anlamıyla oturmamaktadır. Bu yüzden birçok aile, dershane ve etüd merkezi tarzında özel eğitim kurumları vasıtasıyla çocuklarının bilgi seviyesini iyileştirmeye uğraşmakta, özellikle LGSveya TYT- AYT yarışında daha ön sıralara yerleşmek adına maddi ve manevi çaba sarfetmektedir. Elbette okulda alınan eğitim üzerine bu tarz kurumlardaki takviyenin faydası kuşku götürmez ama bunun derecesi, tartışılması gereken bir konudur. Birçok öğrenci, gerek çocukluk, gerekse ergenlikte yaşadığı kişilik  problemleri sebebiyle, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu ve disleksiye maruz kalmaktadır. Böyle öğrenciler, sınıf ortamında genellikle haylaz, çabuk sıkılan, maymun iştahlı ya da düşük zekalı damgasıyla ayrıma maruz kalabilirler. Daha da kötüsü; öğrenci, anlamadığı konuyu anlamış gibi gösterek, sınıf ortamındaki diğerleri arasında kaynayıp gitmekte, bir nevi toplu eğitim kurbanı olmaktadır. Üstelik son zamanlarda da bu tarz öğrencilerin sayısı giderek artmaktadır.

Birebir eğitim, toplu eğitime nazaran, kişiye bireysel anlamda eğilmeyi sağladığından başarı yüzdesi çok daha yüksek bir tarzdır. Kişinin okuma alışkanlıkları, hayata ve derse bakış tarzı, bilgiyi hafızaya alma ve mantık yürütme teknikleri kolaylıkla çözümlenip, değişim ve gelişim çok hızlı ve verimlice gerçekleştirilebilir. Öğrenci- öğretmen ilişkisi çok daha hızlı kurulur, derse olan ilgi çok hızlı gelişir. Aileyle, öğrenci hakkında daha ayrıntılı bilgi paylaşımı yapılıp doğru ve yanlışlar daha hızlı belirlenir. Üstelik öğrencideki dikkat eksikliği ya da disleksi gibi eğitimi etkileyen psikolojik sebepler neredeyse  % 100 gibi cüretkar bir derecede belirlenip çözüm için gerekli uzman görüşmelerine de bir an önce başlanması sağlanarak ders çalışmaya dair iyileştirme süreci de hızlandırılabilir.

Özel eğitim kurumlarının olmadığı eski dönemlerde bile var olan özel ders sistemi, günümüzde, özellikle son dönemde dershanelerin dönüştürülme sürecinde, daha da ön plana çıkmıştır. Hangi güncel eğitim sistemi olursa olsun özel dersin popülaritesini koruması, eğitimde ne derecede etkili bir sistem olduğunun kanıtıdır. Eskimeyen bir eğitim sistemi olan özel ders, bugün olduğu gibi, gelecekte de en etkin ve verimli eğitim alternatifi olarak karşımıza çıkacaktır.

Bizler, ankara özel Dersimiz Ekibi olarak, 1998 yılından beri, sizlere kaliteli eğitimi, dalında en uzman eğitimci arkadaşlarımızla birlikte vermeye çalışıyoruz. Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türkçe, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Psikoloji, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Almanca, Arapça, Çince, İtalyanca, Şan Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarına Hazırlık, Bilgisayar- Elektronik dersleri, Web Tasarımı, Masa Tenisi ve aklınıza gelebilecek birçok dersi, örgün ve yaygın eğitimde bulunan her seviyede öğrenciye, her fiyat seçeneğiyle sağlamaktayız. Amacımız; belirlediğiniz hedeflere ulaşmanızda sizlere, eğitiminizin her noktasında yardımcı olmaktır.

Bir yanıt yazın